Kurumsal Haberler

15 Temmuz Kızılay Şehidi Serhat Önder’e Vefa

16/07/2020 PAYLAŞ:   

Kızılaycılar, 15 Temmuz’da hain kalkışmaya dur demek için Genelkurmay Başkanlığı önüne giden ve burada şehit olan Türk Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder’i memleketi Çankırı’daki kabri başında dualarla andı. Şehidin ailesini de ziyaret eden Kızılay yöneticileri, anma etkinlikleri kapsamında fidan da dikti.
 
Bağımsızlık adına büyük mücadelelerin verildiği 15 Temmuz hain kalkışmasında şehit olan Türk Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder, bu sene de dualarla anıldı. Şehidi için memleketi Çankırı’da özel bir program düzenleyen Türk Kızılay, Genel Başkan Vekili Dr. Naci Yorulmaz, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve gönüllülerin katılımıyla şehidi kabri başında dualarla andı. Kızılay Şehidi Serhat Önder’in ailesine de anlamlı bir ziyaret gerçekleştiren Kızılay yöneticileri, şehidimizin babasına Türk Bayrağı hediye etti.
 
251 şehit adına 251 fidan
 
15 Temmuz Şehidi Serhat Önder adına Şabanözü ilçesinde meyve bahçesinin açılışını yapan Kızılay yöneticileri ve gönüllüler fidan dikimi gerçekleştirdi. Hain darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızı da yad eden Kızılaycılar, hatıra ormanı açılışını gerçekleştirerek 251 şehidimiz adına da fidan dikti. Şehitlerimizin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirten Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Naci Yorulmaz, “Bu ormanı Şehit Serhat Önder adına Türk Kızılay Ankara ve Çankırı Şube gençliğimiz oluşturuyorlar. Hepsinin emeğine sağlık. Şehitlerimizin aziz hatıraları ebediyen Türk gençliğinin ruhunda ve hafızasında yer alsın istiyoruz. Allah mekânlarını cennet eylesin. Tüm şehitlerimizin adına burada birer çam ağacı diktik. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Rabbim ülkemize böyle bir afeti hiçbir zaman yaşatmasın” dedi.
 
Kızılay yöneticileri anma programının sonunda 15 Temmuz Kızılay Şehidi Serhat Önder adına İmam Hatip Ortaokulu yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladı.