Kurumsal Haberler

Yemeksepeti’nde Kızılay’a Destek Olma İmkânı

24/07/2020 PAYLAŞ:   

Yemeksepeti ve Kızılay, dayanışmanın her zamankinden daha fazla önem taşıdığı bugünlerde “Birbirimize Destek Zamanı” sloganıyla bir iş birliği projesine imza attı. İş birliğiyle yemeksepeti kullanıcıları, yemek siparişi verirken aynı zamanda Kızılay’a bağış yapabilecekler.
 
Türk Kızılay, ihtiyacı olana daha çok yardım ulaştırmak adına yaptığı iş birliklerine yenilerini katıyor. Yemeksepeti’yle hayata geçirilen proje kapsamında da, milyonlarca yemeksepeti.com kullanıcısına yemek siparişlerini verirken aynı zamanda bağış yapabilmelerine ve Kızılay aracılığıyla ihtiyacı olan birçok aile ve öğrenciye destek olabilmeleri için gerekli ortam sağlanıyor. Kullanıcılar yemeksepeti uygulaması üzerinden Kızılay’ın “Korona Gıda Paketi Desteği Fonu”na bağış yaparak destek olabilecekler.
 
Kullanıcılar yemek siparişi verirken nasıl bağış yapabilecekler?
 
Yemeksepeti, kullanıcılarının yemek siparişi verirken kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti. Bu buton sayesinde kullanıcılar, “bağış numarası”, “bağış projesi” gibi konuları aramadan hızlı ve güvenli bir şekilde diledikleri kuruma destekte bulanabilecek.
 
Kullanıcıların bağış yapabilmeleri için ödeme adımına geldiklerinde öncelikle “online ödeme” yöntemini tercih etmeleri gerekiyor. Sonrasında kullanıcılar “bağış” butonuna tıklayarak kendi seçecekleri tutar kadar bağış yapıp hem bağış hem siparişlerini tek adımda tamamlayabiliyor.