Kurumsal Haberler

Kızılay'ın Kurban Payları İhtiyaç Sahiplerinin Sofrasında

03/08/2020 PAYLAŞ:   

Hayırsever vatandaşlardan aldığı vekâletlerle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Türk Kızılay, bayramın ilk gününden itibaren gerçekleştirdiği kesimlerin ardından paketlediği kurban etlerini Türkiye’nin dört bir yanında ve dünyanın farklı coğrafyalarında muhtaç insanlara dağıtmaya başladı.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yardımsever bağışçılarından topladığı vekâletleri usulüne uygun olarak kesip, eşit olarak pay ettiği kurban paketleriyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına yetişen Türk Kızılay, dağıtımlarına devam ediyor. Bu yıl yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 150 bin hisseye ulaşan Kızılay, 4 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine kurban bereketini yaşatmak için seferber oldu.
 
Yurt içindeki kesimleri Adana, Ankara, Erzurum, Bingöl, Sivas, Denizli, Ağrı, Yozgat, Bursa, Balıkesir, Aydın, Sakarya ve Diyarbakır’daki kombinalarda gerçekleştiren ekiplere, Kızılay’ın üst düzey yöneticileri de eşlik etti. Denizli’de Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Ankara’da Genel Sekreter Hüseyin Can, Yozgat ve Kayseri’de Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı, Adana’da Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, Bingöl’de Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç ve Ağrı’da ise Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla gerçekleştirilen kesim ve dağıtım etkinlikleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzü bu yıl da Kızılay ile güldü. Kızılay yöneticilerinin sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde şubelerle gerçekleştirdiği etkinliklerde çocuklar da ihmal edilmedi. İçerisinde çeşitli ikramlıkların bulunduğu paketler çocuklara armağan edildi.
 
Yurt Dışında 16 Ülkede Kurban Bereketi
 
Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da oldukça aktif şekilde çalışan Türk Kızılay, koronavirüs sebebiyle bu yılki yurt dışı yardımlarını 16 ülkeyle sınırlı tuttu. Somali, Sudan, Güney Sudan, Pakistan, Afganistan, Endonezya, Bangladeş, Bosna Hersek, Suriye, Yemen, Irak, Filistin (Gazze/Kudüs) ve K.K.T.C.’nin aralarında bulunduğu delegasyonlarla Kuzey Makedonya, Karadağ ve Tanzanya’da kurban kesimlerini gerçekleştiren Kızılay, yaklaşık 100 bin hisse karşılığında 2.5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Yurt dışında ilk olarak Endonezya’da kurban kesimlerine başlayan Kızılay, kurban paylarıyla farklı coğrafyalarda mazlum halkların yanında olmaya devam ediyor.
 
Her daim ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarının altını çizen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak “Bir Kurban bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban bayramınız mübarek olsun. Ailelerinizle, dostlarınızla birlikte huzurlu, ağız tadında bir bayram geçirin inşallah. Sizler Kızılay’a kurbanlarınızı emanet ettiniz. Biz de bereketi yıl boyu sürsün diye bu vekâletleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyoruz” dedi.