Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Kadın Yükümlülere Yeni Umut

10/09/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Ankara Şubesi başlattığı “Yeni Başlangıçlar, Yeni Umut” projesi kapsamında her hafta kadın yükümlü ve gönüllülerle birlikte Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün bahçesinde taze sebze ve meyve yetiştirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.
 
Toplumun her kesimindeki vatandaşlar için çeşitli proje ve faaliyetler yürüten Türk Kızılay, şubelerinin de desteğiyle örnek etkinliklerin altına imza atıyor. Türk Kızılay Ankara Şubesi başlatmış olduğu “Yeni Başlangıçlar, Yeni Umut” projesi ile hem yükümlü ve gönüllü kadınları hayata kazandırıyor hem de ihtiyaç sahiplerinin yardımına yetişiyor. Proje kapsamında her hafta 40 yükümlü ve gönüllü kadın ile Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün bahçesinde taze sebze ve meyve yetiştiren Türk Kızılay, toplanan ürünlerin bir kısmını huzurevleri, Sevgi Evleri ve Kızılay Aşevi’ne gönderirken bir kısmını da reçel ve konserve yaparak ihtiyaç sahipleri ve öğrencilere dağıtıyor. Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde bulunan dikiş atölyelerinde maske, sevgi bohçası ve çeşitli el işleri de üreten yükümlü ve gönüllü kadınlar, bu proje sayesinde kendi ayakları üzerinde durabildiklerini ifade ediyor.
 
Çalışmalara şu ana kadar 820 kadın gönüllünün katıldığını belirten Türk Kızılay Gönüllü Yönetim Direktörü Nurdal Durmuş, “Yükümlüler ve kadın gönüllülerimizin birlikte yürüttüğü bu çalışmalar kendilerine ekonomik ve psikolojik bir destek sağlıyor. Burada öyle bir çalışma var ki hem üretene hem de tüketene yarıyor. Üreten rehabilite oluyor, meslek sahibi oluyor, tüketen ihtiyaç sahibi olduğu için ekonomik olarak fayda sağlıyor” dedi.