Kurumsal Haberler

Kum Fırtınasından Etkilenen Tarım İşçilerine Kızılay Yardımı

15/09/2020 PAYLAŞ:   

Ankara’nın Polatlı ilçesinde meydana gelen ve görenleri hayretler içerisinde bırakan şiddetli kum fırtınası sonrası bölgede bulunan mevsimlik tarım işçileri başta olmak üzere olumsuz etkilenen vatandaşların yardımına Kızılay ekipleri yetişti.
 
12 Eylül günü Ankara’nın Polatlı ilçesinde hayatı felç eden şiddetli kum fırtınası ilçe sakinlerine zor anlar yaşatırken olay sonrası ekipler bölgeye sevk edilerek hasar tespit çalışmaları yapıldı. Özellikle bölgede çalışan tarım işçilerini etkileyen kum fırtınasının hemen ardından bölgeye ulaşan Türk Kızılay ekipleri vatandaşların sıcak yemek ve beslenme ihtiyaçlarını karşıladı. Kızılaycılar, mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarının zarar gördüğü mahallede de incelemelerde bulundu. Zarar gören çadırlarda yaşayan vatandaşlar tek tek ziyaret edildi. Türk Kızılay Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş ve Kızılay gönüllüleri hasar gören yerlere hızlı bir şekilde çadır kurulumu gerçekleştirdi.
 
Kum fırtınasından 2 bin 500 mevsimlik tarım işçisinin etkilendiğini belirten İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Polatlı ilçemizde kum fırtınası olarak tabir edeceğimiz olayla karşılaştık. 13 mahallemizi etkiledi. 13 mahallemizde bulunan tarım işçilerimizin kaldığı yerlerde özellikle çadırlarda etkisini gösterdi. Buralarda 2500'e yakın tarım işçisi etkilendi. AFAD ve Kızılay’ımız başta olmak üzere kaymakamımız, belediyemiz, jandarmamız bütün kurumlarımız ile birlikte acil ihtiyaçlarını ve sıcak yemeklerini temin ettik. Şuanda tespit ettiğimiz 170 tane çadır kurulacak, yaklaşık 1000 tane de battaniye dağıtılacaktır. Sabah kahvaltı hazırlıkları sürüyor, ondan sonraki öğünlerdeki yemekler de ulaştırılacak” dedi.