Kurumsal Haberler

Kızılay Toplum Merkezlerinden EBA Destek Noktası Hizmeti

28/09/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Toplum Merkezleri, uzaktan eğitime destek olmak adına mevcutta robotik kodlama, bilgi-işlem, 3D tasarım uygulamalarının öğretilmesi için kullandığı bilgisayar sınıflarını EBA destek noktalarına çevirerek hizmet vermeye başladı.
 
Kurulduğu ilk andan itibaren bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine hizmet veren Türk Kızılay Toplum Merkezleri pandemi dolayısıyla uygulanan uzaktan eğitim için de imkânlarını seferber etti. Toplum Merkezleri’ne EBA’daki dersinden yaklaşık 15 dakika önce gelen öğrenciler kapıda karşılanarak ateş ölçümleri, HES kodu sorgulamaları yapıldıktan sonra, Sağlık Uzmanı tarafından maske, doğru temizlik ve fiziki mesafe kuralları hakkında kısa bir bilgilendirme yapılıyor. Kontroller ve bilgilendirmenin ardından kişisel kulaklıklarını takıp, günlük 3 defa sterilizasyonu yapılan Kızılay EBA destek sınıflarında derslerini takip ediyorlar.
 
Pandeminin Psikolojik Etkileri İçin Uzman Desteği
 
EBA dersleri sonrasında da, Kızılay’ın klinik psikologları, sosyal hizmet uzmanları ve çocuk gelişim uzmanları, Covid-19 pandemi sürecinin çocuklar üzerindeki etkisini önlemek ve rehabilite etmek adına psikososyal destek çalışmaları düzenliyor.
 
Ülke genelinde 15 ilde 16 Merkezde Koruma, Sosyal Uyum, Geçim Kaynağını Geliştirme ile Sağlık ve Psikososyal Destek olmak üzere 4 farklı programda destek sağlayan Türk Kızılay Toplum Merkezleri, kullanıma açtığı bilgisayar sınıflarıyla uzaktan eğitimin devam ettiği süre zarfı boyunca çocukların kullanım saatlerini düzenleyecek ve EBA eğitim saatlerinde hizmet verecek.