Kurumsal Haberler

Kızılay Senegal’de Bir Anaokulunu Yeniledi

18/11/2020 PAYLAŞ:   

Yurt içi yardımlarının yanı sıra delegasyonları ile yurt dışında da çeşitli yardım faaliyetlerini yürüten Türk Kızılay, Senegal’in başkenti Dakar’da bir anaokulunu yenileyerek çocuklara armağan etti.
 
Türk Kızılay Senegal Delegasyon Başkanlığı, Senegal Kızılhaçı Genel Merkezi yerleşkesinde bulunan yaklaşık 150 öğrencinin eğitim gördüğü Roosevelt Anaokulunun rehabilitasyonunu tamamlayarak öğrencilerin hizmetine sundu. Senegal’deki faaliyetlerine 4 ay önce başlamalarına rağmen kısa sürede yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında çalışmalara başladıklarını, akabinde eylül ayındaki sel felaketinden etkilenenlere Senegal genelinde bin 300 hijyen ve çocuk bakım kiti dağıttıklarını kaydeden Türk Kızılay Senegal Delegasyon Başkanı Abdullah Kaya, “Bugün de Senegal Kızılhaçı'nın ana yerleşkesi içinde bulunan anaokulunun tadilatını tamamlayıp açtık. 1960'dan bu yana faaliyet gösteren okulun bakımsız olduğunu gözlemledik ve akabinde rehabilitasyonunu tamamladık” dedi.
 
Okulun açılış törenine Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Ahmet Kavas, Türk Kızılay Senegal Delegasyon Başkanı Abdullah Kaya, Senegal Kızılhaçı Başkanı Bafou Ba, Senegal Kızılhaçı Genel Sekreteri Mamadou Sonko, Dakar'da yerleşik Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda davetli de katıldı.