Kurumsal Haberler

Kızılay’a Kan Desteği Sürüyor

14/12/2020 PAYLAŞ:   

Ulusal kan stoklarının azalma eğilimine girmesiyle kan bağışı çağrısında bulunan Kızılay’a farklı kesimlerden kan bağışı sürüyor. Ünlü şarkıcı Bülent Serttaş ile ÖNDER Derneği ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ülke genelindeki üyeleriyle Kızılay’ın çağrısına cevap verdi.
 
Tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 salgını, ülkemizde de hayatın olağan akışını sekteye uğratmış olsa da Türkiye’de kan ihtiyacı devam ediyor. Ulusal kan stokları azalma eğilimine giren Kızılay’ın, tüm Türkiye’ye kan bağışı çağrısında bulunmasının ardından ünlü isimlerin yanı sıra pek çok kesimden destek geldi.
 
Üsküdar Meydanda bulunan Kızılay kan aracında kan bağışında bulunan ünlü şarkıcı Bülent Serttaş, kan bağışçılarının hafta sonu kısıtlamasından muaf tutulduğu belirterek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti. Bülent Serttaş’a Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan eşlik etti.
 
Kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayanlar arasında ÖNDER Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü de vardı. Ülke genelindeki üyeleriyle kan bağışı seferberliği başlattıklarını belirten ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise Çapa Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu. Çal ve Yılmaz’a Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık eşlik etti.