Kurumsal Haberler

​Ünlü Oyuncu Cemal Hünal’dan Kızılay’a Kan Desteği

22/12/2020 PAYLAŞ:   

Kızılay’ın iyilik hareketine destek verenler arasına ünlü oyuncu Cemal Hünal da katıldı. COVID-19 pandemisi ve sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması ile kan stokları azalma eğilimine giren Kızılay’ın çağrısına destek veren Hünal, kan bağışıyla hayat verdi.
 
COVID-19 pandemisinin beraberinde getirdiği sokağa çıkma kısıtlaması ve kış mevsiminin de etkisini göstermeye başlamasıyla kan stokları azalma eğilimine giren Türk Kızılay’a ünlü isimlerin kan desteği devam ediyor. Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Kızılay’ın vatandaşlara yaptığı çağrıya cevap vererek kan bekleyen hastalara umut oldu.
 
“Kanını paylaş, canını paylaş”
 
Vatandaşları kan bağışına davet eden Hünal, “Kızılay gibi bir kuruma yardımcı olabilmek benim için en büyük mutluluk ve büyük şeref. Pandemi döneminde insanlar hastanelere ve sağlık kuruluşlarına gitmekten çekiniyorlar. Ama kana ihtiyaç var. Ameliyatlar oluyor, yaralananlar oluyor, lösemi hastaları var. Kızılay sayesinde çok güzel şeyler yapılıyor. Bunun bir parçası olabilmek çok güzel bir şey. Kanını paylaş, canını paylaş” dedi. Kan bağışı esnasında oyuncu Cemal Hünal’a eşlik eden Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise bağış sonrası Hünal’a Kızılay gönüllü yeleği hediye ederek duyarlılığından ötürü kendisine teşekkürlerini iletti.