Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Rum Ailelere Gıda Yardımı

28/12/2020 PAYLAŞ:   

Azınlık cemaatlerine yardım etmeye devam eden Türk Kızılay, İstanbul’da ikamet eden çok sayıda ihtiyaç sahibi Rum aileye gıda yardımında bulundu.
 
Farklı alanlarda destek çalışmaları yürüten Türk Kızılay, gıda paketleriyle de ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendiriyor. İstanbul Fatih’in Samatya semtinde bulunan ihtiyaç sahibi Rum vatandaşlara da yardım elini uzatan Kızılay, yüzleri güldürdü. Bölgede bulunan Panayia Altımermer Rum Kilisesi’nde Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ve Samatya Kültür ve Gençlik Derneği Başkanı Stelyo Gülgün’ün katılımlarıyla gerçekleştirilen yardım organizasyonunda 80 aileye 80 gıda kolisi ve 160 adet Kızılay konserve kavurması ulaştırıldı.
 
Balat semtinde bulunan Panayia Vlaherna Rum Kilisesi’nde ise 45 ihtiyaç sahibi aileye 45 gıda kolisi, 90 konserve kavurma dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Tan, Türk Kızılay olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan dünyanın birçok bölgesinde ve Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine yardım ettiklerini belirterek, benzer faaliyetlerin devam edeceğini açıkladı.