Kurumsal Haberler

Burdur Yıldız Güral Kızılay Anaokulu Açıldı

12/03/2021 PAYLAŞ:   

İş insanı Esin Güral’ın bağışlarıyla inşa edilen Burdur’daki Yıldız Güral Kızılay Anaokulu’nun açılışı törenle yapıldı.
 
81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Burdur Yıldız Güral Kızılay Anaokulu düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Açılış törenine, Türkiye Cumhuriyeti son başbakanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay İstanbul Şubesi Başkanı Mehmet Uğurelli, Gürok Grubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Esin Güral Argat, Kızılay şube başkanları, Kızılay gönüllüleri, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı. Beş öğretmeni olan 230 öğrenci kapasiteli anaokulunun, pandemi dolayısıyla 51 kayıtlı öğrencisi bulunuyor.
 
“Milletin kurduğu iyilik hareketi: Kızılay”
 
Kızılay’ın milletin kurduğu iyilik hareketi olduğunu vurgulayan Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, “Bu projenin hayata geçirilmesinde, aynı gönül dünyasını paylaştığımız sponsor aileler, şirketler vardır. Onların önemli katkılarını unutmamak gerekir, onlara da her zaman olduğu gibi teşekkürlerimizi arz ediyorum. Tüm illerimizde inşallah bu projeler gerçekleşmiş olacak. Kızılay, her iyiliğin hep önünde olmuş, yanında olmuş, içinde olmuş, öncüsü olmuştur. Zaten millet kurdu dolayısıyla milletin iyilik hareketinin adı Kızılay’dır.” şeklinde konuştu.
 
“Eğitim alanlarında çalışmalarımıza hız vererek devam ediyor olacağız”
 
Okulun yapımını üstlenen yardımsever Gürok Grubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Esin Güral Argat, “Bizler ülkemizin geleceği olan çocukların gelişmeleri, öğrenmeleri, ülkemize faydalı birer fert olarak yetiştirilmelerine destek olmanın toplum olarak birincil görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Bunu onlara borçluyuz. Sizlerin katkıları ile çocuklarımızın okul öncesi eğitimine destek olabildiysek ne mutlu bize. Gürok olarak, bundan sonra da yatırımlarımızla ekonomik büyümeye katkı vermeye devam edeceğimiz gibi kalkınma hedefleri arasında bulunan sürdürülebilirlik, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitim alanlarında çalışmalarımıza hız vererek devam ediyor olacağız.” dedi.
 
“Hayırseverlerimize Kızılay adına teşekkür ediyoruz”
 
Açılışı gerçekleşen okullar hakkında bilgi veren Binali Yıldırım da, “Bu anaokulunda 5 derslik var, 230 öğrenci kapasitemiz var. Evlatlarımızın en güzel şekilde geleceğe hazırlanması ve donanımlı bir şekilde yetişmesi için ben de varım diyen yardımseverlerimize, hayırseverlerimize Kızılay adına teşekkür ediyoruz. Kızılay bir buçuk asrı aşan yüz akı bir kuruluşumuzdur. Bugüne geldiğimizde 50 okul tamamlandı. Yine buraya gelmeden Adana’da bir hayırseverimiz 51’inci okulu müjdeledi, anaokulumuzun yapımını gerçekleştirecek. Ben bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Açılış töreni, Yıldız Güral Kızılay Anaokulu bahçesine fidan dikimi ile sona erdi.