Kurumsal Haberler

Kızılaycılar Artvin’deki Yangınzedelerin Yaralarını Sardı

19/03/2021 PAYLAŞ:   

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan ve 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı, 30 büyükbaş hayvanın telef olduğu yangında Kızılaycılar anında bölgeye intikal ederek yangından etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını giderdi.
 
Kızılay 2021 yılında da afetlerde ön saflarda yer alarak afetzedelere destek olmaya devam ediyor. Artvin’in Yusufeli ilçesinin 176 haneli, 400 nüfuslu Dereiçi köyünde öğle saatlerinde başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle birlikte çevre binalara sıçradı. Köyden gelen ihbar üzerine itfaiye ve sağlık ekipleriyle beraber bölgeye intikal eden Kızılay Artvin Şube Başkanı Fatih Tahtalı ve ekibine daha sonra Erzurum ve Trabzon Afet Müdahale Merkezlerinden ikram araçları ve destek personel de eşlik etti.
 
Sabaha karşı yağmurun da etkisiyle söndürülen yangından geriye acı bir bilanço kaldı. 35 binada, 60 ev ile ahır ve samanlıkların yandığı felakette yaklaşık 30 büyükbaş hayvan da telef oldu. Ekiplerin 8 saat kadar süren yoğun söndürme ve soğutma çalışmaları sırasında Kızılay ekipleri ve gönüllüleri de yangından etkilenen vatandaşların temel ihtiyaçlarına anında cevap vererek beslenme desteğinde bulundu.