Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Makedonya’ya Tekerlekli Sandalye ve İşitme Cihazı Desteği

01/04/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kuzey Makedonya Kızılhaçı iş birliğinde Makedonya’daki ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye, işitme cihazı ve hijyen paketi yardımında bulundu.
 
Kızılay, yurt dışında da yardıma muhtaç insanların yüzlerindeki gülümseme olmaya devam ediyor. Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kuzey Makedonya Kızılhaçı ile bir iş birliğine giden Kızılay, destek kapsamında 50'si yetişkin ve 50'si çocuk hasta için olmak üzere 100 tekerlekli sandalye, 25 işitme cihazı ve 500 hijyen paketi teslim etti.
 
Kuzey Makedonya'nın güneydoğusunda bulunan Radoviş şehrinde düzenlenen teslim töreninde gazetecilerle bir araya gelen Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, “Kuzey Makedonya Kızılhaçı ile yaptığımız iş birliklerine bir yenisini daha ekledik. Bundan sonra da kendileriyle yine muhtaç, mağdur insanlara, kişilere yardım etmek için ortak çalışmalarımız olacak” dedi. Teslim töreninin ardından Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Yagoda Şahpaska'ya nezaket ziyaretinde bulunan Genel Müdür Altan’a Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Bakan Müsteşarı Resmi Eyupi ve Kuzey Makedonya Kızılhaç Genel Sekreteri Sait Sait de eşlik etti.