Kurumsal Haberler

Ordulu Ailenin Evi Kızılay’la Yenilendi

05/04/2021 PAYLAŞ:   

Oldukça kötü koşullardaki evlerinde yaşam mücadelesi veren Ordu’daki 6 kişilik Gündüz ailesi, Kızılay’la yenilenen sıcak yuvalarına kavuştu.
 
Ordu’nun Perşembe ilçesine bağlı Doğanköy Mahallesi'ndeki 2 çocuk sahibi Gündüz ailesinin iki akrabasıyla yaşam mücadelesi verdikleri kötü durumdaki evin yenilenmesi için harekete geçen Kızılay, ailenin yüzünü güldürdü. Kızılay Ordu Şubesi Başkanı Birnur Fatma Enginyurt’un aile için yardım çağrısında bulunmasıyla ailenin yaşadığı evin fotoğraflarının da yer aldığı mesajı gören hayırseverler, yardımda bulunmak için Kızılay’la iletişime geçti. Yaklaşık 2,5 aylık çalışmayla Gündüz ailesinin evi tadilattan geçirildi. İki katlı olarak baştan sona yenilenen ev, yardımseverlerin desteğiyle yeni eşyalarla donatılarak aileye teslim edildi. Yatak odası, oturma grubu, çocuk odası ve beyaz eşyalar gönüllü Genç Kızılay ekipleri tarafından yerleştirildikten sonra eve giren Gündüz ailesi, emeği geçenlere teşekkür etti.
 
“Kızılay olarak evi sıcacık ve yaşanılabilir hale getirdik”
 
Gördüğü manzara karşısında yüreğinin dağlandığını anlatan Şube Başkanı Enginyurt, iyiliğin amiral gemisi olan Kızılay olarak bu duruma kayıtsız kalamadıklarını ifade etti. Evden çektikleri görsellerin yardımıyla sosyal medyadan yaptıkları çağrının kısa sürede çok büyük bir yankı yarattığını dile getiren Enginyurt, sadece Ordu'dan değil, birçok ilden hayırsever vatandaşların kendilerine ulaşarak aile için yardım talebinde bulunduğunu aktardı. Enginyurt, "Bizi diğer milletlerden ayıran en büyük özelliğimiz bu yardımseverlik duygumuz. Çok şükür çok kıymetli bağışçılarımızın destekleriyle evi baştan sona onardık, eşyalarını yeniledik. Kızılay olarak evi sıcacık ve yaşanılabilir hale getirdik.” dedi. Evde yaşayan iki ilkokul öğrencisi olduğunu kaydeden Enginyurt, “Bu yavrularımız artık daha huzurlu bir ortamda derslerine çalışacaklar. Eminiz ki o çocukların gönlünde Kızılay hiç unutulmayacak bir yerde olacak. Evin tamamlanmasında emeği geçen bağışçılara ve bazı resmi işlemlerin yürütülmesine katkı sunan Perşembe Kaymakamlığına da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü Erdoğan Kısacık da evin baştan sona yenilenmesi ve eşyalarının alınmasına emek veren Enginyurt ve ekibine teşekkürlerini ifade etti. Öte yandan Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, Gündüz ailesini ziyaret etti. Kızılay'ın çok önemli bir hayra imza attığına vurgu yapan Yetgin, bundan sonraki süreçte ailenin ihtiyacı olması durumunda ellerinden geleni yapmaya hazır oldukları söyledi.