Kurumsal Haberler

Genç Kızılaycılardan Mezarlıklarda Vefa Hizmeti

16/05/2021 PAYLAŞ:   

Genç Kızılay gönüllüleri bayramda ziyaret edilemeyen mezarlıkları da unutmadı. Bayramda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Genç Kızılaycılar, kendilerine görev edindikleri vefa hizmetiyle bakımsız kalan mezarların bakımlarını yaptılar.
 
Koronavirüsle mücadele sürecinde alınan tedbirler nedeniyle bayram öncesi ve bayramda mezarlık ziyaretleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yapılamadı. Ramazan ayı boyunca sahada ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşan Genç Kızılay gönüllüleri, mezarlıkları da ziyaret ederek bakım ihtiyacı olan mezarlarla ilgilendi. Türkiye’nin 81 ilinde Genç Kızılay gönüllüleri sorumluluk üstlenerek, arefe günü ve bayram boyunca mezarlık ziyaretleri gerçekleştirdi. Mezarlıkların üzerindeki kuru otları Genç Kızılay gönüllüleri, mezar taşlarında silinen harfleri boyayarak okunur hale getirdi.
 
Vefa Hizmetiyle 10 Bin Mezara Bakım
 
Unutulmuş ve terk edilmiş kabirlerin bakımını da yapan Genç Kızılay gönüllüleri bakıma ihtiyacı olan her mezarı ziyaret ederek, mezar temizliğini yaptı.  Mezarlarda bulunan ağaçlara ve çiçeklere su verilerek mezarlıklardaki çöpler temizlendi ve dualar edildi. Genç Kızılay gönüllüleri kendilerine edindikleri bu vefa görev kapsamında Ramazan Bayramı boyunca 10 bin kabri ziyaret edip bakımını gerçekleştirdi.