Kurumsal Haberler

Gazze’de Okullara Sığınanlara Sıcak Yemek

25/05/2021 PAYLAŞ:   

Sivillerin hedef olduğu Gazze’deki saldırılarda mağdur olanlara Kızılay şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Filistin’e yönelik çok kapsamlı insani yardımlarını devam ettiren Kızılay, evleri hasar gören ve okullara sığınmak zorunda kalanlara hazırladığı sıcak yemeklerle beslenme hizmeti de veriyor.
 
Filistin halkının her dönemde yanında olan ve halkımızın merhamet elini uzatan Kızılay, Gazze’de sıcak yemek dağıtımına devam ediyor. Gazze genelinde evlerini kaybeden insanların 40 binin üzerinde olduğunu tespit eden Kızılay, ilk etapta Cebelya Çarşı İlkokulunda barınanlara hazırladığı sıcak yemekle beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Kızılay Bölgedeki aşevleriyle sıcak yemek dağıtımlarını önümüzdeki günlerde daha da genişleterek sürdürmeyi planlıyor.
 
Yardımlar Ulaştırılıyor
 
Kızılay bölgedeki delegasyonuyla ilaç ve tıbbi ekipmandan, sağlık hizmeti noktalarına sevk için kullanılmak üzere hasta nakil ambulanslarına, gıda ile hijyen paketlerinden barınma malzemeleri ve jeneratörler için yakıta kadar pek çok ihtiyaç malzemesini ulaştırmaya devam ediyor. Bölgede görev yapan Kızılay ekipleri, Filistin Kızılayı yetkilileri ile de temasa geçerek, acil ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin tedariki konusunda da gayret gösteriyor.
 
İnsanlık İçin El Uzatma Zamanı
 
Filistin Yaralı, Uzat Elini” sloganlı yardım kampanyasını yürüten Kızılay’ın yaklaşık 60 milyon TL’lik yardım planı hayırseverlerin katkısıyla destek görüyor. Çatışmalardan etkilenen Filistin halkına el uzatmak isteyen hayırseverler, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek 10 TL ile destek olabiliyor.