Kurumsal Haberler

Gaziantep Toplum Merkezine Yeni Hizmet Merkezi

01/06/2021 PAYLAŞ:   

Gaziantep’te faaliyet gösteren Kızılay Toplum Merkezi’ne, Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 49 yıllığına tahsis edilen bina, revizyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açıldı.
 
Kızılay Gaziantep Toplum Merkezi’nin yeni hizmet merkezinin açılışı, il protokolü, Kızılay’ın üst düzey yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Gaziantep Toplum Merkezi’nin yeni hizmet birimiyle bölgesindeki vatandaşların yanı sıra kırılgan gruplara da destek faaliyetleri yürütülecek.
 
“Bizler yardıma muhtaç olsak da bizden melce gören herkese kapımızı açmışızdır”
 
Kızılayımızın asli görevlerinden olan insanı ve toplumu güçlendirme noktasında yürütmüş olduğu faaliyetlerinin bir yeni durağını Gaziantep’te açmak için toplandık. İçinde çok sayıda programın bulunduğu, koruma temelli hizmetlerin verildiği, kırılgan topluluklara psikolojik ve sosyal destek sağlandığı, toplumumuzla olan uyumlarına yönelik eğitimlerin verildiği, kendi onurlu hayatlarını sürdürebilmeleri için geçimlik kaynakların arttırılmasına yönelik desteklerin verildiği, meslek edindirildiği, dil öğretildiği, özel ihtiyaçların giderilmeye gayret edildiği, karşılaşılan sıkıntıların özel rehberliklerle desteklendiği toplum merkezlerimiz hem yararlananlara hem de sahip çıkan milletimize bir platform olarak faaliyetlerini yürütüyor. Uluslararası fonlayıcılardan da buraya çok sayıda destek alıyoruz. Bu o kadar başarılı bir model oldu ki uluslararası insani yardım camiasında da çok önemli bir karşılık buldu. Kızılay Kızılhaç Hareketi içerisinde toplum merkezlerimizin modeli uluslararası bir standart haline getirildi ve bu çerçevede de bir rehber yayınlanarak diğer bütün benzer Kızılay ve Kızılhaç cemiyetlerinde bu rehberin uygulanması tavsiye edildi. Bizler yardıma muhtaç olsak da bizden melce gören herkese kapımızı açmışızdır. Toplum Merkezlerimiz de ülkemize ve ülkemizin insanlarına destek vermeye davam edecek. Bu eserin Gaziantep’e kazandırılmasında emeği geçen devlet büyüklerimize, başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Açılış törenine Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük’ün yanı sıra Gaziantep Vali Yardımcısı ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ve Kızılay şube başkanları ve gönüllüler eşlik etti.
 
Toplum Merkezi Faaliyetleriyle Destek Oluyor
 
Gaziantep Toplum Merkezi, vatandaşlar ile göçmen halka yönelik sosyal ve kültürel uyum, kırılgan gruplara yönelik hak savunuculuğu, psikolojik travma ve sorunlara karşı önleyici ve güçlendirici ruh sağlığı hizmetleri, meslek edindirme ve istihdamın yasal kayıt altına alınması amaçlarla faaliyetlerini sürdürüyor.