Kurumsal Haberler

Filistinli Çocuklara MEB’den Kızılay Eliyle Oyun Sandığı

09/06/2021 PAYLAŞ:   

Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay iş birliğince Filistinli çocuklara içinde 31 materyal ve 52 ürünün bulunduğu bin adet 'Benim Oyun Sandığım' seti gönderiliyor.
 
MEB Ders Aletleri Yapım Merkezi'nde üretilen “Benim Oyun Sandığım” Erken Çocukluk Eğitimi Setlerinin Filistinli çocuklara gönderilmesi dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın katılımıyla uğurlama töreni düzenlendi. Filistinli çocuklara oyun sandığı gönderme kararı aldıklarını bildiren Bakan Selçuk, içindeki materyallerin bilim insanları tarafından özel olarak seçildiğini ve çocukların gelişim düzeylerinin dikkate alınarak oluşturulduğunu dile getirdi. Oyun sandığının içinde 'Bir Şeyden Çok Şey' kitabı, boya seti, büyüteç, dama taşları, geçmeli birim küpler, geometri tahtası, kale yapı blokları, kırtasiye seti, ksilofon, oyun halısı, eşleştirme kartları, oyun hamuru ve birçok oyuncak mevcut.
 
Programa, MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Destekleme Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de eşlik etti.