Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Kuzey Makedonya’ya Yardım Sevkiyatı

09/06/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay, Mart ayında gönderdiği 1. sevkiyatın ardından Makedonya Kızılhaçı’nın afet müdahale kapasitesini desteklemek amacıyla çadır, battaniye ve yataktan oluşan 2. sevkiyatını da uğurladı.
 
80 bin soydaşımızın da yaşadığı 2 milyon nüfuslu Kuzey Makedonya’ya 1991 yılından bu yana yardım elini uzatan Kızılay, Makedonya Kızılhaçı’nın afet müdahale kapasitesini arttırmak için harekete geçti. Bugüne kadar Kuzey Makedonya’ya 3 milyon doların üzerinde insani yardım malzemesi ulaştıran Kızılay, 2021 yılında bölgeye ilk olarak Mart ayında insani yardım malzemelerini ulaştırmıştı. Radovish, Valandovo, Strumica, Gevelija bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine 100 adet tekerlekli sandalye, 25 adet işitme cihazı ve 500 adet hijyen kolisi sevkiyatı gerçekleştirilmişti.
 
Makedonya Kızılhaçı ile mutabık kalındığı üzere 2. kez sevkiyat gerçekleştirildiğini belirten Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, 50 adet çadır, 250 adet battaniye ve 100 adet sünger yataktan oluşan 2. sevkiyatın uğurlama törenine katıldı. Genel Müdür Altan’a Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de eşlik etti.