Kurumsal Haberler

Kızılay Genel Başkanı Kınık Bulgaristan’da Temaslarda Bulundu

07/07/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Bulgaristan’da Kızılhaç Başkanı Hristo Grigorov'u ziyaret ederek mevcut ve olası iş birlikleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ardından Grigorov ile birlikte Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök'ü ziyaret etti.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Bulgaristan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Bulgaristan Kızılhaçı Başkanı Hristo Grigorov’ı ziyaret ederek iş birliği alanları, gelecekteki iş birliği modeli, ortak projeler, “Neighbours Help First” ağı ve göç durumu hakkında istişarelerde bulunan Genel Başkan Kınık, yardım malzemelerinin bulunduğu lojistik merkezinde incelemeler yaptı. Yakın geçmişte Arnavutluk ve Hırvatistan depremlerine müdahale etmede aktif rol oynayan lojistik merkezinin kapasitesini arttırmaya yönelik çalışmalar ise devam ediyor. Sofya, Lozen'de Bulgaristan Kızılhaçı iş birliğiyle 2 bin kişilik barınma ve hijyen malzemesi olası afet operasyonları için hazır tutuluyor.
 
Lojistik Merkezindeki incelemelerin ardından Bulgaristan Kızılhaçı Başkanı Grigorov ile Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök’ü ziyaret eden Genel Başkan Kınık’a Bulgaristan temasları boyunca Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan eşlik etti.