Kurumsal Haberler

Çocuklara Bayramlık Kıyafet Sürprizi

14/07/2021 PAYLAŞ:   

Kurban Bayramı yaklaşırken Kızılay ekipleri de çalışmalarını yoğunlaştırmaya başladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki şube ve temsilcilikleriyle bayramlık kıyafet dağıtımına başlayan Kızılay, bayram öncesi yüzleri gülümsetiyor.
 
“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla Kurban faaliyetlerini başlatan Kızılay, bu yıl yaklaşık 5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşarak Kurban bereketini yaşatacak. Kesimlerden elde edilecek et ve et ürünleri dağıtımlarında afetlerden etkilenenler ile pandemi süreci nedeniyle gelir kaybına uğramış kişilere öncelik verecek olan Kızılay, Kurban Bayramı öncesinde tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ise bayramlık kıyafet dağıtımına başladı.
 
Türkiye’nin tüm illerinde bayramlık kıyafet dağıtımı için kolları sıvayan Şube ve Temsilcilikler ile Gönüllü ve Kadın Teşkilatları, kapı kapı dolaşarak giysiden ayakkabıya kadar birçok parçadan oluşan bayramlıkları ihtiyaç sahibi aile ve çocuklara ulaştırmaya başladı. Bayrama kadar dağıtımlara devam edecek olan ekipler, yaptıkları sürprizle ihtiyaç sahiplerini sevindirdi.