Kurumsal Haberler

Hayırsever Sümer Günay’ın Desteğiyle Kızılay’a Kan Bağış Merkezi

14/07/2021 PAYLAŞ:   

Ülkemizin kan ihtiyacını karşılayan ve dünyaya örnek olan Kızılay, hayırseverlerin desteğiyle kan bağış merkezlerine yenilerini ekliyor. Hayırsever Sümer Günay’ın bağışıyla yenilenen İstanbul Kartal’daki kan bağış birimi ile Kaynarca’daki kan bağış merkezinin açılışı yapıldı.
 
Yürüttüğü insani yardım çalışmalarını hayırseverlerin teveccühleriyle sürdüren Kızılay, kapasitesini de bu desteklerle genişletiyor. Hayırsever Sümer Günay’ın bağışıyla da İstanbul’daki Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi içerisine kan bağış birimi ve Kaynarca’ya kan bağış merkezi yapıldı.
 
“İstanbul için ilave 100.000 ünite kan”
 
Kızılay’ın gücünü hayırsever bağışçılarından aldığını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Ömrünü ve servetini insanlık için harcayan hamiyetperver bağışçımız Sümer Günay bugün bize Kartal ve Pendik’te iki kan bağış merkezi kazandırdı. Bu merkezler İstanbul için ilave 100.000 ünite kan anlamına geliyor. Adını ve anısını Kızılay yaşatacaktır, iyi ki varsın Sümer teyzem.” dedi.
 
Açılışta hayırsever Sümer Günay ve Genel Başkan Kınık’a, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ile Genel Müdür Dr. İbrahim Altan eşlik etti. Tören sırasında Sümer Günay’a bağışlarından dolayı platin madalya takdim edildi.