Kurumsal Haberler

Rize’deki Sel Mağdurlarına Kızılay Yardımları Sürüyor

18/07/2021 PAYLAŞ:   

Rize’de etkili olan şiddetli yağışların sele dönüşmesi sonucu mağdur olan bölge halkına Kızılay yardımları sürüyor. 20 bin 800 kişi/öğün kapasiteli mobil ve beslenme üniteleriyle destek olan Kızılay, günde 3 öğün sıcak yemek çıkararak sel mağdurlarının ihtiyacına cevap veriyor.
 
Rize’de meydana gelen sel felaketinin ardından yaşanan can kayıpları ve maddi hasar tüm Türkiye’yi yasa boğarken Kızılay ekipleri de felaketin ilk dakikalarından bu yana sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Güneysu, Çayeli ve Merkez ilçeleri başta olmak üzere birçok bölgeyi etkileyen selin geride bıraktığı hasarı azaltmak ve mağdurlara destek olmak için seferber olan Kızılaycılar, beslenme hizmeti kapsamında 1 sahra mutfak kiti, 3 ikram aracı ve 2 mobil aşevi ile 20 bin 800 kişi/öğün kapasiteli mobil ve beslenme ünitelerini sel mağdurlarının hizmetine sundu.
 
Erzurum, Ankara, Trabzon ve Elazığ Afet Müdahale Merkezleri, Kızılay Rize ve Samsun Şubeleri ile Güneysu ve Çayeli Temsilcilikleri bünyesinde görevli 37 personel ile bölgede çalışmalarını yürüten Kızılaycılara gönüllüler ve Kadın Teşkilatı üyeleri de destek oluyor.
 
Sel mağduru vatandaşlara Kurban Bayramı öncesinde moral verebilmek ve çalışmaları yakından takip etmek için bölgeye hareket eden Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer, selin sebep olduğu hasara ilişkin bölgede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile istişarelerde bulundu.