Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Kurban Vekâleti Sahiplerine Teşekkür

26/07/2021 PAYLAŞ:   

2021 yılı için hayırsever bağışçılarından aldığı kurban vekâletlerinin kesim ve dağıtımlarını tamamlayan Kızılay, Türkiye ile birlikte 22 ülkede ihtiyaç sahiplerinin sofrasına kurban bereketini taşıdı. Yöneticilerinin katılımıyla yurt içi ve yurt dışında dağıtımlarını da gerçekleştiren Kızılay, yurt içi vekâletlerinin bir kısmını ise konserve haline getirerek yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
 
“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kurban kampanyasını belirlediği hedefler doğrultusunda tamamlayan Kızılay, başarılı bir kurban dönemini geride bıraktı. Yurt içinde şube, temsilcilikler ve gönüllüler eşliğinde gerçekleştirilen kesim ve dağıtım işlemlerinin yanı sıra Bosna Hersek, KKTC, Azerbaycan, Filistin (Kudüs/Gazze), Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Endonezya, Güney Sudan, Sudan, Somali, Senegal’in bulunduğu delegasyonlar ile Kırgızistan, Kuzey Makedonya, Çad, Nijer, Tanzanya olmak üzere 21 ülkede de vekâletle kesim ve dağıtım gerçekleştiren Kızılay, 2021 kurban kampanyasını tamamladı.
 
Kurban Dağıtımlarına Kızılay Yöneticileri de Katıldı
 
Kurban döneminde vatandaşların ibadetlerini usulüne uygun şekilde yerine getirmeleri için yoğun bir çalışma yürüten yöneticiler, Kurban Bayramını da yurt içi ve yurt dışında farklı noktalarda kurban eti dağıtımlarına katılarak geçirdi. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık bayram boyunca Tanzanya’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırırken Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı Denizli’de, Denetim Kurulu Başkanı İsmet Durmuş Kırgızistan’da, Genel Sekreter Hüseyin Can ile Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Umut Yalçın Senegal’de, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Saygılı Bosna Hersek’te, Ercan Tan Azerbaycan’da, Cengiz Koç Irak’ta, Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can Çad’da, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan Aydın’da ve Genel Müdür Yardımcısı Süleyman İslamoğlu ise Sudan’da yardım faaliyetlerine katıldı.
 
“İhtiyaç sahiplerine kurban etlerini ulaştırdık”
 
İyiliği paylaşan tüm kalplere Hilal Olsun Türkiye diyen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bu Kurban Bayramı’nda da kurban vekâletlerinizi ihtiyaç sahibi insanlara, ülkemizin 81 ilinde dünyada 21 ülkede, yüzlerce noktada ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini ulaştırdık. Sofralarını şenlendirdiğiniz, umut verdiğiniz, elinden tuttuğunuz bütün insanlar adına sizlere teşekkür ediyoruz. Ağız tadıyla, sağlıklı, huzurlu nice bayramlar diliyoruz.” dedi.