Kurumsal Haberler

Kızılay Orman Yangınları Bölgelerinde Yardım Ulaştırıyor

30/07/2021 PAYLAŞ:   

Antalya’nın Manavgat ilçesinde farklı noktalarda çıkan yangınlar sonucu afet uzmanlarıyla bölgede yardım çalışmaları yürüten Kızılay, Muğla, Osmaniye, Adana ve Mersin’deki orman yangınlarından etkilenenlere ve çalışanlara da sahadaki 150’nin üzerindeki afet uzmanı ve gönüllüsüyle destek oluyor.
 
Yurdun güneyinde farklı noktalarda meydana gelen orman yangınları vatandaşları olumsuz etkiledi. Orman yangınları bölgelerinde çalışma yürüten ekiplere ve mağdur olan vatandaşlar için Kızılay’ın afet uzmanı ve gönüllülerinden oluşan ekipleri ise yardım ulaştırmak için seferber oldu. Kızılay, Antalya’nın Manavgat ilçesi, Muğla’nın Marmaris, Adana’nın Kozan, Osmaniye’nin Kadirli ve Mersin’in Silifke, Bozyazı, Aydıncık ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarından etkilenenler ile yangına müdahale eden ekiplere beslenme desteği veriyor.
 
Afetzedelerin Beslenme İhtiyacı Karşılanıyor
 
Şubeleri,  afet uzmanları ve gönüllülerini orman yangını bölgelerine seferber eden Kızılay, mobil beslenme araçları, sahra mutfakları ve bölgelerde bulunan aşevlerinde yaptığı hazırlıklarla beslenme yardımları yapıyor. Su, kumanya ve paketli gıda gibi acil beslenme kitleriyle gün boyunca gıda desteği veren Kızılay, beslenme ekipmanlarıyla ile birlikte Belediye, Sivil Toplum Kuruluşları, bölgedeki oteller ve özel kuruluşların kapasitelerini de koordine ederek beslenme hizmeti sağlıyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da orman yangını bölgesinde incelemelerde bulunurken yardım çalışmalarını afet bölgesinde takip eden Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’a da Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer eşlik ediyor.
 
Kızılay Gönüllüleri Ormanların Yeşertilmesine Katkı Sağlayacak
 
Kızılay güçlü gönüllü teşkilatı ile orman yangınlarından etkilenen alanların yeniden yeşertilmesi için de hazırlıklarına başladı. Kızılay gönüllüleri, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde ormanlık alanların yeniden yeşertilmesi ve çoğaltılması için seferber olacak.