Kurumsal Haberler

Kızılay’ın Tarımsal Rehabilitasyon Alanında Yılın Son Hasadı

14/09/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay ile Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasındaki iş birliğiyle hayata geçirilen tarımsal rehabilitasyon çalışması ile meslek edindirme projesiyle hükümlülerin üretimini yaptığı ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
 
Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün bahçesinde Kızılay eliyle oluşturulan tarım projesi ve yerleşkede açılan kurslarla meslek edindirme projesi yürütülüyor. Gerçekleştirilen tarımsal rehabilitasyon çalışması ve meslek edindirme projelerinden elde edilen ürünlerin de bir etkinlikle tanıtımı yapıldı. Tarım alanındaki ürünlerin hasadı yapılırken atölyelerde üretilen el emeği ürünler de görücüye çıktı. Tarladan toplanan sebze ve meyveler ise ihtiyaç sahipleri için aş oldu. Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ile Genel Müdür Yardımcısı Gazi Alataş’ın katıldığı programa Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul da eşlik etti.
 
“Hükümlülerin özellikle kadınların rehabilitasyonu için iş birliğindeyiz”
 
Kızılay’ın sosyal projeleriyle hayata hazırladığını aktaran Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz “Gazilerimizin de katılımıyla Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün tarımsal rehabilitasyon alanındaki hasat etkinliğinde bir araya geldik. Denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlülerin özellikle kadınların rehabilitasyonu için Ankara şubemizin kadın teşkilatımızın düzenlediği atölye çalışmalarını, tarım alanında yetiştirilen ürünlerin yine kadınlarımız tarafından toplanarak aşevimize götürülerek yemeğe dönüşmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını içeren bir iş birliği yürütüyoruz. Gazilerimize de bu ürünlerden hazırladığımız yemekleri ikram ettik.” dedi.
 
Kızılay Ankara Şubesi Kadın gönüllülerinin dâhil olduğu sosyal projelerle, hükümlülerin hayata yeniden tutunmaları hedefleniyor.