Kurumsal Haberler

Kızılaycılar Dünya Temizlik Gününde Çevre Farkındalığı Oluşturdu

20/09/2021 PAYLAŞ:   

Her yıl Let’s Do It! sivil inisiyatifi ile çevre temizliğine ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Dünya Temizlik Gününe bu yıl Kızılay Kadın Teşkilatı bünyesinde görev yapan pek çok gönüllü de katılarak çevre temizliği konusunda örnek oldu.
 
İlk olarak 2008 yılında Estonya’da ortaya çıkan dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi Let’s Do It! bu yıl da “Atıksız Bir Dünya” sloganıyla 18 Eylül Dünya Temizlik Gününde katı atık toplama programını gerçekleştirdi. Çöp körlüğü ile mücadelede kitlesel farkındalık oluşturmayı amaçlayan Let’s Do It Türkiye hareketinin bir parçası olmak için kolları sıvayan Kızılay Kadın Teşkilatı ise Türkiye’nin 60 ilinde 170 temizlik noktasında gönüllüleriyle birlikte çöp toplama etkinliğine katıldı.
 
2016 yılından beri Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) ile birlikte Türkiye'de faaliyetlerini yürüten Let’s Do It Türkiye’nin Ulusal Partneri olarak çöp körlüğüyle mücadele eden Kızılay Kadın Teşkilatı, vatandaşlarda çevre bilinci de oluşturarak çevreye olan sorumluluğunu yerine getirdi.