Kurumsal Haberler

Kızılay Dünya Yürüyüş Gününde Sağlıklı Yaşama Dikkat Çekti

04/10/2021 PAYLAŞ:   

Covid-19 pandemisinin sonucunda vatandaşların hareket alanlarının kısıtlanması ve evde geçirilen sürenin artmasıyla yükselme eğilimine giren obezite ve kronik rahatsızlıklarla mücadeleye dikkat çeken Kızılay, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Gününde şubeleriyle birlikte vatandaşları sağlıklı yaşama davet etti.
 
Dünya genelinde sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam gibi alışkanlıkların pandemi sürecinde daha da yaygınlaşması toplumsal endişeyi arttırmaya devam ediyor. Kızılay ise Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla şubeleriyle birlikte anlamlı bir etkinlik düzenleyerek sağlıksız yaşamın beraberinde getirdiği obezite başta olmak üzere kronik rahatsızlıklara dikkatleri çekti.
 
Fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve yaşlanmanın önemine vurgu yapan Kızılay, aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Kocaeli, Antalya, Aydın, Bolu, Denizli, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş, Manisa, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van’ın bulunduğu 20 ilde yürüyüş düzenleyerek vatandaşları teşvik etti. Etkinlik öncesi vatandaşlara maske ve adım sayar dağıtılırken katılımcıların şeker, tansiyon, boy-kilo-bel ölçümü yapılarak sağlıklı yaşam hakkında uzman isimler tarafından bilgilendirme yapıldı. Şubeler ayrıca vatandaşlara sağlıklı atıştırmalık ve ikramlıklar da dağıttı.