Kurumsal Haberler

Gönüllülük Sergisine Ankara’da Büyük İlgi

05/11/2021 PAYLAŞ:   

Kızılay’ın merhamet ve iyilik tarihine ışık tutan "Hilal-i Ahmer'den Kızılay'a Gönüllülük Tarihi" başlıklı sergi Ankara’daki Güvenpark anıtı önünde her yaştan ziyaretçiyi ağırladı.
 
1868 yılından bugüne milletin merhamet çınarı olarak sürekli büyüyen Kızılay, gönüllülere duyduğu minnettarlığı bu yıl anlamlı bir sergiyle gözler önüne serdi. Ankara’daki Güvenpark anıtı önünde ziyarete açılan “Hilal-i Ahmer'den Kızılay'a Gönüllülük Tarihi” sergisi Kızılay’ın 153 yıllık tarihi boyunca gönüllülerle kurduğu güçlü bağları en somut örnekleriyle ortaya koydu. Sergide Kızılay’ın tarihini yansıtan belge ve materyallerin yanı sıra seçkin eserler yer aldı. Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın da ziyaret ettiği sergiye Kan Hizmetleri Genel Müdürü Saim Kerman, Genel Müdür Yardımcıları Ekrem Şahin, Alper Küçük, Gazi Alataş, Nurettin Hafızoğlu, Süleyman İslamoğlu, İbrahim Özer ve Kızılaycılar da eşlik etti.
 
Kızılay Kültür Sanat’ın, “Gönüllülük” teması ile Kızılay Haftası'na özel hazırladığı “Hilal-i Ahmer'den Kızılay'a Gönüllülük Tarihi" başlıklı resim sergisi büyük ilgi gördü.