Kurumsal Haberler

Kızılay Yeşil Türkiye için Binlerce Fidan Dikti

12/11/2021 PAYLAŞ:   

Milli Ağaçlandırma seferberliği bu yıl da toplumda büyük yankı buldu. Yazın Ege ve Akdeniz bölgelerinde meydana gelen yangınların ardından kolları sıvayan Kızılaycılar, farklı noktalarda binlerce fidanın dikimini gerçekleştirdi.
 
Her yıl 11 Kasım’da daha yeşil bir Türkiye için Milli Ağaçlandırma seferberliği düzenleyen yetkililerin çağrısına Kızılaycılardan tam destek geldi. Özellikle yaz mevsiminde Ege ve Akdeniz çevresinde çıkan yangınların büyük yeşil alanları yok etmesinin ardından vatandaşların her zamankinden daha büyük bir farkındalıkla ağaçlandırma etkinliklerine katılması gerektiğinin altını çizen Kızılay şube, temsilcilik ve gönüllüleri Türkiye’nin birçok noktasından binlerce fidan dikimi yaptı.
 
İstanbul Heybeliada’da Vali Ali Yerlikaya ile bir araya gelen Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı ve gönüllüler, belirlenen alanlara fidan diktiler. Anadolu’nun farklı şehirlerinde de yerel yetkilerle yapılan istişareler sonucu belirlenen alanda buluşan Kızılay şube ve temsilcilikleriyle Kadın ve Gençlik Teşkilatı daha yeşil bir Türkiye için kolları sıvadı. 11 Kasım itibarıyla dikimine başlanan ağaçların sayısının ise yılsonuna kadar 250 milyona ulaşması bekleniyor.