Kurumsal Haberler

Kızılay Yöneticileri Şube Genel Kurullarına Katıldı

25/04/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Kurullarını gerçekleştiren şubelerin toplantılarında yer aldı. Farklı bölgelere ziyaretler de gerçekleştiren yöneticiler önemli temaslarda bulundu.
 
Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can ile YK Üyeleri Ercan Tan, Ramazan Saygılı, Cengiz Koç ve Yasir Yılmaz Kütahya, Muş, Diyarbakır, Antalya, Osmaniye, Van, Hatay, Konya, Kırklareli, Mersin, Aydın, Ankara, Edirne, Trabzon, Niğde ve Nevşehir Şubelerinin Genel Kurullarına katılarak şube yöneticileriyle bir araya geldi.
 
Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı ayrıca Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı ziyaret etti. Ziyarette Kızılay ile Tuzla Belediyesi arasındaki istihdam hususundaki iş birlikleri ele alındı. Genel Başkan Yardımcısı Ellialtı ardından Van’a hareket ederek Van Şubesi ve Aşevini ziyaret etti. Daha sonra Muş Şubesi ve Aşevini de ziyaret eden Ellialtı, gönüllülerle bir araya geldi.
 
Genel Sekreter Hüseyin Can, Kırklareli Şube Başkanı Volkan Göç ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli Valisi Osman Bilgin'i ziyaret ederek Kırklareli'deki faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Kırklareli'de ihtiyaç sahibi hasta ve refakatçilerinin yararlanacağı "Kızılay Butik" mağazasını ziyaret eden Genel Sekreter Can, açılış törenine katıldı. Ardından Ukrayna’daki savaştan kaçarak Kırklareli’ne gelen çocuklarla buluşarak hediye dağıttı. Daha sonra Manavgat’a hareket eden Genel Sekreter Can, Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir, gönüllüler ve davetlilerin katılımıyla Manavgat Şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Genel Sekreter, Kızılay’ın Genel Merkezinde Zonguldak Şube Başkanı Murat Kanlı ve Pamukkale Şube Başkanı Abdullah Şencan’ı da ağırladı. Genel Sekreter Can, Bursa ve Nusaybin’de Şube ve Temsilciliklerle bir araya gelerek koordinasyon toplantısı da gerçekleştirdi. Ardından Cizre'de hizmet verecek olan yeni şube binasının açılışı için bölgeye hareket eden Genel Sekreter, Cizre’de düzenlenen toplu iftara katılarak Cizre Gönüllü Merkezinde gençlerle bir araya geldi. Genel Sekreter son olarak Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ve Filistin Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanı Şeyh Hatem Bakri himayesinde İstanbul'da düzenlenen iftar programına katıldı.
 
YK Üyesi Ramazan Saygılı’nın katılımı ile Adana Adliyesinde gerçekleşen etkinlikte adliye çalışanları kan ve kök hücre bağışında bulundu. Madalyalarını hak eden bağışçılara bu vesile ile madalyaları takdim edildi. Daha sonra YK Üyesi Saygılı, Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt'ı ve Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi'yi makamında ziyaret etti. Saygılı, Adana ve İdlib’de düzenlenen iftar programına da katılarak yetim çocukların yüzlerini gülümsetti.
 
YK Üyeleri Cengiz Koç, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Nejla Özsoy, Muş Şubesi yöneticileri ve gönüllüleri ile Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ı ziyaret etti. YK Üyeleri daha sonra Muş Afet Yönetim Merkezi’ni de ziyaret ederek Bölge Müdürü Baran Akar’dan brifing aldı, Muş Gıyasettin Bingöl Aşevi’nde de incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz'ü makamında ziyaret eden yöneticilerin son durağı Muş Halk Eğitim Merkezi oldu. YK Üyesi Yılmaz ayrıca ‘Kızılay Kadın Koordinasyon Kurul Toplantısı’ kapsamında Güneydoğu Anadolu illerini kapsayan oryantasyon gezilerini Muş’ta tamamladı. YK Üyesi Koç ise Muş Şubesinin Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında kimsesizlerin taziyesine Kızılay Aşevinden sıcak yemek ve gıda desteği sağlayarak çocuklara oyuncak dağıttı. Türk Polis Teşkilatı'nın 177'nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle kontrol noktalarında görevli polis memurlarını ziyaret eden Koç, görevli memurlarla görüştü. Daha sonra Muş Şubesince Gıyasettin Bingöl Aşevinde düzenlenen iftar yemeğinde yetim ve öksüz çocuklar, şehit ve gazi aileleri, yaşlılar ve Kızılay gönüllüleri, yerel gazete ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.
 
YK Üyesi Ercan Tan, İş ve sanat camiasından temsilcilerin katıldığı "Open Stage Awards" töreninde, Kızılay'a verilen "Türkiye'nin ve Dünyanın En Güçlü, En Güvenilir Yardım Kuruluşu Ödülü"nü teslim aldı. YK Üyesi Tan ayrıca TİGSAD Tüm İç Giyim Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından Ukrayna’ya ulaştırılmak üzere bağışlanan ürünleri teslim alarak TİGSAD Tüm İç Giyim Sanayici ve İş Adamları Derneği'ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ayrıca LC Waikiki yöneticileri ile birlikte Ukrayna'daki ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirilecek yardım faaliyetlerini görüşmek üzere Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi'yi ziyaret etti. YK Üyesi Tan, Ramazan ayı dağıtımlarını tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak amacıyla Rum Ortodoks Cemaatinin ihtiyaç sahibi mensuplarına da gıda kolisi yardımında bulundu. Daha sonra Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, TİM Başkanı İsmail Gülle'nin de katılımıyla gerçekleştirilen Çorap Sanayicileri Derneği'nin iftar yemeğinde sektörün temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmet Durmuş, Denetim Kurulu Üyeleri Şükrü Can ve Doç. Dr. Cengiz İpek, Kocaeli Kadın Gönüllülerinin vermiş olduğu iftar programına katıldı. Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can ise Ankara Şube Başkanlarıyla birlikte Ramazan Ayı'nda gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi.
 
İyilik Fuarı İstanbul’da
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenler İyilik Fuarı'ndaki Kızılay standını ziyaret ederek İstanbul Büyükşehir Şube Başkanı Kadem Ekşi'den çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.