Kurumsal Haberler

Azerbaycan Kızılayı’ndan Türk Kızılay’a Teşekkür Mektubu

26/04/2022 PAYLAŞ:   

Azerbaycan Kızılayı temsilcilerinin yürütülen insani yardım faaliyetleri hakkında bilgi almaları için 10 gün süreyle Türk Kızılay’da geçici olarak görevlendirilmesinin ardından Azerbaycan Kızılayı bir teşekkür mektubu gönderdi.
 
21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Azerbaycan Kızılayı’nın farklı birimlerinde görev yapan temsilciler 10 gün süreyle geçici olarak Türk Kızılay’ın Genel Merkezi’nde görevlendirilmişti. İnsani yardım faaliyetleriyle dünyanın ek aktif ve en çok insana ulaşan derneklerinden biri olan Türk Kızılay’ın çalışmaları ve faaliyetlerinin ne şekilde yürütüldüğünü yerinde gözlemlemek amacıyla görevlendirilen temsilcilerin Azerbaycan’a dönmesinin ardından Azerbaycan Kızılayı Genel Sekreteri Jeyhun Mirzayev bir teşekkür mektubu gönderdi.
 
Türk Kızılay’ın bilgi ve deneyimlerini paylaşmasından dolayı şükranlarını ileten Mirzayev mektubunda, “Türk Kızılay tecrübesiyle bizlere büyük bir ilham kaynağı oldu. Kalkınma planımızın uygulanmasında bu tecrübe, bizler için önemli bir katma değer olacaktır. Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük rehberliğinde ziyaretleri ve programı koordine eden Uluslararası İşler personeline şükranlarımızı sunuyoruz. Bağış Yönetimi, Gönüllü Yönetimi, Kurumsal İletişim ve Etkinlik Yönetimi, Göç Hizmetleri (özellikle Çocuk Programları) Direktörlükleri ve Kızılay Akademi tarafından sağlanan teknik bilgi ve destek için de ayrıca minnettarız. Sürekli desteğiniz için teşekkürlerimizi sunuyor, Haziran 2022’de gerçekleşecek Kızılhaç Kızılay Hareketi Yasal Toplantılarında tekrar bir araya gelmeyi umuyoruz” dedi.