Kurumsal Haberler

Kızılay ve Coca-Cola’dan Yardımda İş Birliği

28/04/2022 PAYLAŞ:   

Kızılay ile Coca-Cola arasında uzun zamandır devam eden “iyilikte iş birliği” Ramazan ayında da sürüyor. Coca-Cola, Kızılay aşevlerinde kullanılmak üzere 2 milyon lira bağışta bulundu. Kızılay, bu bağışlarla 50 bin kişilik iftar yemeği hazırlayarak ihtiyaç sahiplerine dağıttı.  
 
Pandemi döneminde sağlık ve restoran çalışanlarından, İzmir depremi sırasında depremzedelere destek olmaya kadar Kızılay’ın yürüttüğü birçok insani yardım çalışmasına destek veren Coca-Cola, bu Ramazan’da da Kızılay aşevleri için bağış kampanyası başlattı. Kızılay aşevlerine bağışlanan 2 milyon TL’nin yanı sıra Türkiye genelinde 2,5 litrelik Coca-Cola şişelerinden alan herkes bu iyiliğe ortak oluyor. Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca ve Coca-Cola Türkiye Başkan Yardımcısı Sinan Cem Şahin de yapılan iş birliğiyle Kızılay Pendik Aşevi’nde hazırlanan yemeklerle sefer taslarını ihtiyaç sahipleri için beraber doldurdu.
 
Günlük 90 Bin Kişiye Aşevlerinde Yemek Çıkıyor
 
31 Aşevinin yanı sıra 74 mobil ikram aracı ile günlük 90 bin kişilik yemek çıkartıldığını belirten Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Coca-Cola’ya desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti. Altan, “Bağışçılarımızın desteği ve yardımı ile binlerce ihtiyaç sahibine bu Ramazan ayında da yardımda bulunuyoruz.  Bizler bu yardımları iletmede sadece aracı görevi görüyoruz. Coca-Cola’ya da aşevlerimizde kullanılmak üzere vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu sefer tasları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.” diye konuştu.          
 
Kızılay Her Dönem İhtiyaç Sahiplerinin Yanında
 
Kızılay ile birlikte Ramazan’ın bereketini ihtiyacı olan ailelere ulaştırmaya devam edeceklerini söyleyen Coca Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, Kızılay’a ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarından dolayı teşekkür etti. Karaca, “Kızılay, uzun bir süredir hem aşevleriyle hem de ihtiyacı olanlara bu Ramazanda ve yıl boyunca destek oluyor. Bugün Pendik’teki aşevindeyiz. 2 bin aileye yemek ulaştırılıyor. Kızılay’a böyle güzel bir tesis kurdukları ve böyle güzel bir operasyon yaptıkları için minnettarız” diye konuştu.