Kurumsal Haberler

Kızılay Afganistan'daki Ekipleriyle Depremzedelere Yardım Ediyor

23/06/2022 PAYLAŞ:   

Afganistan’ın doğusundaki Paktika eyaletinde meydana gelen deprem yıkıma ve can kaybına neden olurken Türk Kızılay da bölgedeki delegasyonunda görev yapan ekiplerini depremzedelerin ihtiyaçları için seferber etti. Türk Kızılay Afganistan Delegasyonu’ndan ekipler, Afgan Kızılayı koordinasyonunda deprem bölgesine ilk etapta 500 aile için gıda kolisi ulaştırdı.
 
Depremin en çok hasar verdiği Afganistan’ın Paktika eyaletindeki Giyan ilçesine hareket eden Türk Kızılay Afganistan Delegasyonu ekipleri, yapılan değerlendirmenin ardından Afgan Kızılayı yetkilileri ile birlikte ilk müdahale olarak 500 aile için gıda kolisi sevk etti. Deprem bölgesine ulaşılmasının ardından yardım dağıtımlarına başlayan Türk Kızılay ekipleri, kapsamlı ihtiyaç tespiti çalışmaları da yürütüyor.
 
Deprem sonrası yaralananlara da hastanede destek olan Türk Kızılay ekipleri, ihtiyaç tespitlerinin ardından ise depremzedeler için gıda ve gıda dışı yardım malzemeleri sevkiyatları ile acil insani yardım faaliyetlerine devam edecek.