Kurumsal Haberler

Kızılay Çad ve Sudan’da Selden Etkilenenlere Yardım Ulaştırdı

07/09/2022 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay, Çad'da bu yıl sağanak yağışların yol açtığı selden etkilenenlere 500 gıda ve 500 malzeme kolisi dağıttı. Öte yandan Sudan Kızılayı ile de iş birliği yapan Türk Kızılay, Dungula şehrinde selden etkilenenlere 500 gıda kolisi ulaştırdı.
 
Türk Kızılay, mazlum coğrafyalarda kurduğu delegasyonları aracılığıyla insanlığa umut olmaya devam ediyor. Çad’ın başkenti Encemine’de Temmuz ayından bu yana devam eden sel ve su baskınlarından etkilenenleri tespit eden Türk Kızılay, düzenlenen teslim töreniyle 500 adet gıda ve 500 adet malzeme kolisinin dağıtımını gerçekleştirdi. Gıda paketlerinin teslim törenine Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız, Encemine 2. Bölgesi Belediye Başkanı Yusuf Mahamat Yaro, Türk Kızılay Çad Delegasyon Başkanı Firas Kankan ve Çad Kızılhaçı Başkanı Khala Ahmat Senoussi katıldı.
 
Diğer taraftan Sudan’ın kuzeyindeki Dungula şehrinde de şiddetli yağış ve sellerden etkilenenler için yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, afetzedeler için seferber olmuş durumda. Dungula bölgesindeki yardımların ardından selzedelere yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Türk Kızılay Sudan Delegasyon Başkanı Çetin Bayatlı, “Delegasyonumuz, Sudan Kızılayı ile sel felaketinden etkilenen Dungula bölgesinde bulunan ihtiyaç sahiplerine 500 adet gıda kolisi ulaştırdı” dedi.