Kurumsal Haberler

Kızılay Marmaris’teki Orman Yangını Müdahale Çalışmalarına Destek Verdi

22/09/2022 PAYLAŞ:   

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan ve 19 saat sonra kontrol altına alınan yangının ilk dakikalarında afet müdahale ekiplerini bölgeye intikal ettiren Kızılay, yangın söndürme çalışmalarına katılan personellere ve vatandaşlara sıcak yemek, içecek ve atıştırmalık malzemelerle beslenme desteğinde bulundu.
 
Yaz mevsiminin sonlarına yaklaşırken Ege ve Akdeniz’de çıkan ufak çaplı yangınlar görevliler ve vatandaşların desteğiyle kontrol altına alınıyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde 2 gündür devam eden orman yangını büyük çaba ve özverinin ardından söndürüldü. Afet müdahale ekiplerinin koordinasyonu ve vatandaşların desteği ile söndürülen yangının ardından soğutma çalışmaları devam ediyor. 2 gündür yangın söndürme ekipleri ve yangından etkilenen vatandaşların yanında sıcak yemek ve beslenme desteği veren Kızılay, bir taraftan profesyonel ekipleriyle soğutma çalışmalarına yardımcı olurken diğer taraftan şube/temsilcilik personelleri ve gönüllüleri ile vatandaşların ihtiyaç tespitini yaptı.
 
Yangının tamamen söndürülmesinin ardından bölgede durum tespit çalışmalarını sürdüren Kızılay, herhangi bir olumsuz duruma karşı teyakkuzda kalmayı sürdürüyor.