Kurumsal Haberler

İşitme Engelli Gönüllüler Kızılay Kampında Eğitici Faaliyetlere Katıldı

04/11/2022 PAYLAŞ:   

Yurdun dört bir yanından Kızılay’ın İstanbul Heybeliada’daki kampına gelen işitme engelli gönüllülere yönelik seminer ve eğitici faaliyetler gerçekleştirildi.
 
Dünya Sağırlar İslam Federasyonu ile Kızılay arasında imzalanan iş birliği kapsamında, Kızılay Sosyal Hizmetler Direktörlüğü ve Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından İstanbul Heybeliada’da bir kamp çalışması gerçekleştirildi. Kampta Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 50 işitme engelli kadınlara farklı konularda seminerler verilirken eğitsel aktivitelere de katılımları sağlandı.
 
Kamp programında, afet, psikolojik ilk yardım, kan bağış kazanımı ile ve sağlıklı yaşam ve yaşlanma seminerleri profesyonel Kızılay ekipleri tarafından verildi. Kamp süresince Kızılaycılık, el sanatları, spor ve drama dallarında eğitsel aktiviteler ve Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü tarafından gonulluol.org’a katılım süreçleri anlatıldı. Eğitimlerin yanı sıra okçuluk, langırt, basketbol, voleybol, masa tenisi, dev salıncak,  gibi sportif faaliyetler de gerçekleştirildi.