Kurumsal Haberler

Robotik Kodlama Sınıfı Balıkesir’de Açıldı

04/01/2023 PAYLAŞ:   

Toplumsal Dayanıklılık stratejik hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Kızılay, çocukların yeni yetenekler kazanması için Balıkesir’in Karesi ilçesindeki Fatih Ortaokulu’na tam donanımlı Robotik Kodlama Sınıfı oluşturdu.
 
Çocukların yetenek gelişimleri için özel sınıflar oluşturan Türk Kızılay, Karesi Şubesi ve kadın gönüllüleriyle birlikte Balıkesir’in Karesi ilçesindeki Fatih Ortaokulu’na tam donanımlı Robotik Kodlama Sınıfı oluşturarak açılışını yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının yerel yöneticileri ile yaptığı iş birliği sonucunda hazırlanan sınıfa gerekli olan materyaller bağışçıların desteğiyle temin edildi. Aynı anda 16 öğrencinin eğitim alabileceği sınıf sayesinde çocukların, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmak, sistematik düşünmelerini sağlamak, teknolojik gelişmelerle içi içe olmaları amaçlanıyor.
 
Sınıfın açılışını ise Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı’nın yanı sıra, Milletvekilleri Belgin Uygur ile Mustafa Canbey, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Kızılay Karesi Şube Başkanı İbrahim Ürenlioğlu, Kızılay Karesi Kadın Başkanı Demet Erçelik, gönüllüler ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.