Kurumsal Haberler

Türkiye Hentbol Federasyonu ile Kızılay Arasında İş Birliği

12/01/2023 PAYLAŞ:   

İlk yardım bilincinin ve dayanışma ruhunun sporcular aracılığıyla oluşturulması ve savunuculuk noktasında sporcuların konumlandırılması amacıyla Türk Kızılay ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) iş birliği protokolüne imza attı.
 
İki taraf arasında iş birliğini içeren protokol, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katıldığı törenle imzalandı. Türk Kızılay Genel Merkezi’nde imzalanan protokol ile THF çalışanları ve sporculara ilk yardım eğitimi verilmesi ve Kızılay Engelsiz, Kızılay Kadın ve Genç Kızılay’ın Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından düzenlenen hentbol hakemliği eğitimlerinde kullanılması sağlanacak.
 
Törende konuşma yapan THF Başkanı Uğur Kılıç, “Özellikle Kızılay Engelsiz bizim için çok değerli ve oradaki vizyon çok önemli. Biz Kızılay Engelsiz’de var olan Kızılay destekçilerinin, THF’nin ‘Engelsiz Hakem Projesi’nin bir paydaşı olmasını çok istiyoruz. Onları Kızılay desteğiyle hentbol ekosisteminin içerisine katmak bizim için çok önemli. Her hentbol paydaşımız, sporcumuz, antrenörümüz ve hakemimiz ilk yardım eğitimleriyle, afet yönetim eğitimleriyle en önemli Kızılay destekçileri olacak” dedi.
 
“Sporcuların ve sporun sağlamış olduğu imkanlar çok değerli”
 
Sporcuların ve federasyonların Kızılay için önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Toplumun ve bireyin dirençliliği noktasında sporun ve sporcuların sağlamış olduğu imkanlar bu anlamda çok daha değerli. İlk yardım bilincinin ve dayanışma ruhunun sporcularımız aracılığıyla oluşturulması ve savunuculuk noktasında sporcuların konumlanması toplumumuz açısından çok faydalı olacaktır. İlk yardımdan afete, insani yardımdan fiziki aktivitelere kadar çok farklı ve geniş alanda yapacağımız bu iş birliğinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından taraflar, iş birliği için protokol metinlerini imzaladı. İmzaların ardından THF Başkanı Uğur Kılıç, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'a Hentbol Milli Takımı forması hediye etti. Kınık ise Kılıç'a plaket takdim etti.