Kurumsal Haberler

Kızılay Gençlik Kampına Katılan Depremzede Çocuklardan Duygu Dolu Sözler

11/07/2023 PAYLAŞ:   

Hatay ve Adıyaman’da Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocuklar, haftalık periyotlarda düzenlenen kamp programı kapsamında İstanbul’daki Kızılay Heybeliada Gençlik Kampı’nın konukları arasında yer aldı.
 
Türk Kızılay’ın gençlik kampları ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Depremzede çocuklara yönelik program organize eden Türk Kızılay İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı, Bir hafta boyunca Kızılay’ın ilkelerini, insani yardım çalışmalarını çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelerle anlattı. Çocukların da Kızılay’a ve Kızılay gönüllülerine güzel mesajları oldu.
 
“Her günümüz önceki günümüzden daha güzel geçti”
 
Kamp programına katılan İdil, “Ben bu kampa gelirken çok tedirgindim ancak 14 saat süren yolculuğun ardından yorgunluğumuzu sıcacık bir karşılama ile sildi süpürdü kamp liderlerimiz. Sizler sayesinde her günümüz önceki günümüzden daha güzel geçti. İyi ki varsınız. Kızılay gönüllüsü olmaktan çok mutluyum ve bununla gurur duyuyorum. Asrın felaketinde annemi ve üç erkek kardeşimi kaybetmiştim.  Hayatımın dönüm noktasını yaşıyordum. Kızılay tam o anda beni hayata bağladı. Artık benim ikinci bir ailem var ve iyi ki var. Bu sıcak ortam kolay kolay bulunamaz fakat siz bize bu sıcaklığı yaşattınız. Kızılayımız hep var olsun.” dedi.
 
“Gülmeye ihtiyacımız varmış onu öğrendim”
 
İstanbul Heybeliada kampına Hatay’dan geldiğini söyleyen Büşra da sözlerini şöyle sürdürdü: “Depremden sonra uzun süredir bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum gülmeye ihtiyacımız varmış onu öğrendim. İlerde bende gönüllü liderler arasına katılmak istiyorum. Yani, insanların mutluluklarıyla mutlu olan, onlar için gece geç saatlere kadar uyumayan onlara nasıl daha faydalı olurum nasıl daha iyi vakit geçirirler diye düşünen onları mutlu etmeye çalışan biri olmak istiyorum. Çünkü Kızılay liderlerinden öyle gördüm. Depremden sonra fark ettiğim en önemli şey, insanların hayatına bir nebze dokunuş unutulmadığımızı ve mutlu olduğumuzu hissettiriyor. Sevgi paylaştıkça çoğalırmış, Kızılayımız ile iyilikleri bizler de paylaşacağız ve çoğalacak. Kamptan döndükten sonra annemin bana söylediği bir sözü paylaşmak istiyorum sizinle; ‘Seni öyle güzel insanlara emanet etmişim ki Allah onlardan yana olsun, psikolojinize bir nebze dokunup düzelttiler, iyi ki varlar.’ Bende annem gibi düşünüyorum. İyi ki varsın Kızılay.”
 
Kızılay kampları yeni katılımcılarını ağırlamaya devam edecek.