Kurumsal Haberler

Kızılay, Orman Yangınlarına Müdahale Eden Ekiplere Beslenme Hizmeti Veriyor

17/07/2023 PAYLAŞ:   

Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bolu, Mersin ve Çanakkale illerinde ormanlık alanlarda çıkan yangınlara müdahaleler sürüyor. Yangınların ilk anından bu yana sahada olan Kızılay ekipleri de müdahale ekiplerine ve yangından etkilenen vatandaşlara beslenme desteği sağlıyor.
 
Türkiye’nin farklı illerinde başlayan orman yangınları, Osmaniye’nin Sumba ilçesi, Kahramanmaraş ili, Bolu’nun Göynük ilçesinde kontrol altına alınırken, Hatay’ın Belen ilçesi, Mersin’in Gülnar ilçesi ile Çanakkale’nin Lapseki ilçelerinde rüzgarında etkisi ile büyüyen orman yangınlarına müdahale çalışmaları devam ediyor. Yangın haberini alır almaz harekete geçen Türk Kızılay, afet bölgelerindeki Afet Müdahale Merkezleri ve Şubelerinden bölgeye intikal ettirilen personeller ve gönüllüleri ile yardım çalışmalarını sürdürüyor.
 
Personel ve gönüllüleriyle bölgelerdeki yangın söndürme ekiplerine destek veren Kızılay, çalışmalara katılan ekiplere ve vatandaşlara çorba, kumanya, ikram malzemesi, soğuk-sıcak içecek ve su dağıtımı yapıyor.
 
Hatay, Mersin ve Çanakkale’deki orman yangınlarına müdahalesini sürdüren profesyonel ekipleri yalnız bırakmayan Kızılay, afet beslenme kapasitesini ilave çalışan, gönüllü gücünü olası ihtiyaç için hazır bekletiyor.