Kurumsal Haberler

Kızılay Orman Yangınıyla Mücadeleye Beslenme Desteği Veriyor

23/08/2023 PAYLAŞ:   

Dünya aşırı sıcaklar nedeniyle orman yangınlarıyla mücadele ederken Çanakkale’de meydana gelen yangının söndürme çalışmaları da devam ediyor. Çanakkale’de yangın söndürme çalışmaları gerçekleştiren ekipler ile vatandaşlara da ilk andan itibaren Türk Kızılay afet uzmanları ve gönüllüleri beslenme desteği veriyor.
 
Çanakkale’deki yangın bölgelerinde çalışma yürüten ekipler ve mağdur olan vatandaşlar için Türk Kızılay’ın afet uzmanı ile gönüllülerinden oluşan ekipleri yardım ulaştırmak için sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Kızılay, bölgeye konuşlandırdığı İzmir, Ankara ve Kırklareli Afet Müdahale Merkezleri ile Çanakkale Şubesine bağlı ekipleri ve afet bölgesindeki 11 mobil ikram aracıyla bölgede beslenme desteği veriyor. Su, kumanya, ikram malzemesi gibi ek acil beslenme kiti hazırlığı da yapıldı. Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamındaki Beslenme Platformu üyeleri de bölgede Kızılay koordinesinde hizmet veriyor.
 
Ülke Genelindeki Söndürme Çalışmalarına Kızılay Desteği
 
Küçük çaplı meydana gelen orman yangınlarına da şubeleriyle destek olan Kızılay, söndürme çalışmalarında bulunan ekiplere beslenme desteği vererek ikramlarda bulunuyor.