Kurumsal Haberler

Adana’ya İki Kızılay Anaokulu Açıldı

28/02/2024 PAYLAŞ:   

Okul öncesi eğitime destek için yürütülen Türk Kızılay 81 İl 81 Anaokulu projesinin yardımseverlerin destekleriyle tamamlanan iki yeni anaokulu Adana’da açıldı.
 
Adana’da “81 İl 81 Anaokulu” projesi kapsamında inşa edilen İsmail Batu Dağtekin ve Ceylan Gülibrahimoğlu Kızılay Anaokullarının açılışı törenle yapıldı. Adana’nın Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde gerçekleştirilen açılışta Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, öğrencilerin anaokullarında çok güzel eğitimler alacağını kaydetti. Sanatçı Emel Müftüoğlu da anaokulu öğrencilerine "Mini mini bir kuş" şarkısını söyledi. Eğitim hizmetine başlayan Kızılay Anaokullarının sayısı 67’ye ulaştı.
 
“Eğitime yapılan yatırım en değerli ve kalıcı yatırımdır”
 
Çocuklara yapılan yatırımın 20-30 yıl değil, nesilden nesile devam edeceğini aktaran Türkiye Cumhuriyeti son başbakanı Binali Yıldırım, anaokulu bağışçılarına ve Türk Kızılay’a teşekkürlerini ifade ederek “Eğitime yapılan yatırım en değerli ve kalıcı yatırımdır.” dedi. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger de ülke olarak en büyük zenginliğin iyi yetişmiş genç nüfus olduğunu belirterek, anaokulunun bağışçılarına teşekkür etti.
 
Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı'nın okuduğu duanın ardından anaokulunun açılış kurdelesi kesildi.
 
Açılış programlarına Türkiye Cumhuriyeti son başbakanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Bağışçı Ceylan Gülibrahimoğlu, Bağışçı Yusuf Can Dağtekin, İstanbul Şubesi Başkanı Yılmaz Sezgin, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Fulya Terim, şarkıcı Emel Müftüoğlu, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.