Kurumsal Haberler

Kızılay İftar Sofralarıyla Ramazan Geleneğini Yaşatıyor

29/03/2024 PAYLAŞ:   

Bu Ramazan Sensiz Olmaz sloganıyla yürüttüğü Ramazan Kampanyası’nda milyonlara ulaşan Kızılay, kurduğu iftar sofralarında da Ramazan’ın geleneğini yaşatmaya devam ediyor.
 
Ülke genelinde Ramazan bereketi yaşatan Kızılay, Ramazan ayı öncesinden itibaren başlattığı yardım çalışmalarını bağışçılarının desteğiyle artırarak sürdürüyor. Kızılay, yurt genelinde verdiği nakdi desteklerinin yanı sıra gıda kolileri, giyim malzemeleri, kavurma konservelerini hanelere ulaştırmak için de yoğun çaba harcıyor. Ramazan’ın geleneğini yaşatmak için iftar sofraları da kuran Kızılay, seferber ettiği aşçılarının hazırladığı yemeklerle milletin merhamet elini aynı sofranın etrafında buluşan ihtiyaç sahiplerine uzatıyor. Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri de gerçekleştirilen iftar sofrası buluşmalarında yer alarak Ramazan’ın coşkusuna ortak oluyor.
 
“Ramazan bir sofranın etrafında buluşma ayı”
 
Hatay Güzelburç Kızılay Yaşam Merkezi’nde depremzedelerle iftar sofrasında bir araya gelen Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Biz bugün burada zor günleri birlikte atlatmaya çalışıyoruz. Türk Kızılay olarak her zaman söylediğimiz bir konu var, son depremzede yuvasına kavuşup, yastığa başını huzurla koyana kadar biz buradaki vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin ellerini bırakmayacağız. Ramazan ayındayız, Ramazan ayı; rahmet, bereket, yardımlaşma ve iyilik ayı ama aynı zamanda Ramazan ayı sevdiklerimizle bir araya gelme ve bir sofranın etrafında buluşma ayı. O nedenle biz bugün burada Hatay’da kardeşlerimizle bir ekmeği bölüşeceğiz, beraber iftarımızı açacağız. Birbirimizi dinleyerek bu zor günleri atlatmak adına bir aşama daha ilerlemiş olacağız. Bu günlerde biz halkımızla bir arada olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.