Kurumsal Haberler

Kızılay Anneler Günü’nü Depremzede Annelerle Kutladı

13/05/2024 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay, Anneler Günü’nü Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Osmaniye ve Gaziantep’teki konteyner kentlerde düzenlediği etkinliklerle depremzede annelerle birlikte kutlayarak annelere çiçek takdim etti.
 
Türk Kızılay Toplumsal Hizmet Merkezleri’nce 6 Şubat depremlerinden etkilenen 6 ilde Anneler Günü kapsamında psikoeğitim çalışmaları, ebeveynlik, kadın sağlığı, anne-çocuk iletişimi, psikolojik ilkyardım ve sağlıklı yaşam konulu atölyeler ile mum, kapı süsü, çanta yapımı, seramik ve boyama etkinlikleri düzenlendi. Kızılay gönüllülerince konteyner kentlerde Anneler Günü kutlanan anne ve anne adaylarına çiçek takdim edildi ve psikososyal destek kitleri dağıtıldı. 
 
Anneler ve çocuklarının psikolojik iyi oluş halini destekleme, afet sonrası dönemde anne-çocuk ilişkisini güçlendirme amaçlı düzenlenen program kapsamında annelerin yanı sıra farklı yaş gruplarına ve özel gereksinimli çocuklara yönelik parmak boyama, kurabiye yapımı, bileklik tasarımı gibi aktiviteler de düzenlendi.
 
Hatay’daki Kızılay Güzelburç Yaşam Merkezi ve TOKİ AFAD konteyner kenti ile Kahramanmaraş’ta Artı 1 ve Umut Sokağı, Gaziantep Nurdağı’nda Nur-3, Adıyaman’da İpekli K2/B, Malatya’da Manasevler, Adıyaman’da Karaçay konteyner kentlerinde düzenlenen programlara 500’ü aşkın anne katıldı. Kızılay gönüllülerinin Anneler Günü’nü kutladığı anneler teşekkür ederek anne olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.