Kurumsal Haberler

Airbus Desteğiyle Deprem Bölgesine Özel Eğitim Sınıfı

07/06/2024 PAYLAŞ:   

Deprem bölgesindeki iyileştirme çalışmalarını bağışçılarının da desteğiyle artırarak devam eden Türk Kızılay, Airbus firmasının bağışıyla hazırladığı özel eğitim sınıflarının açılışını yaptı.
 
Geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Derneği (IATA) Yıllık Genel Toplantısı ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi’nde Airbus firmasına ait 10 adet fotoğrafın açık artırma ile sağlanan geliri Kızılay’a bağışlanarak deprem bölgesinde özel eğitim sınıfına dönüştü.
 
Hatay’ın Bohşin ilçesi ve Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde bulunan okullardaki hazırlanan sınıfların açılışı Airbus Türkiye Başkanı Simon Ward eşliğinde yapıldı. Törenlere Bohşin ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Şube başkanı Hüseyin Kimyonoğlu ile Kızılaycılar ve gönüllüler de katılım sağladı. Ward, törenlerin ardından sınıflarda incelemelerde bulundu, öğrencilere hediyeler verdi.
 
Açılış sonrası katılımcılar ile Kızılay tarafından yürütülen Esnaf Destek Projesi kapsamında destek verilen esnaflar ile depremin en çok hasar bıraktığı bölgelerden Güvenç köyü ziyaret edildi. Hazırlıkları yapılan Özel Eğitim Sınıflarına Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da olmak üzere 3 tane daha eklenecek.