Kurumsal Haberler

Kızılay ve Lokman Hekim Üniversitesi Sağlıklı Yaşlanma İş Birliği

07/06/2024 PAYLAŞ:   

Gerçekleştirdiği çalışmaları iş birlikleriyle çeşitlendiren ve farklı ihtiyaçlara çözüm sunan Kızılay, Lokman Hekim Üniversitesi ile de sağlık yaşlanma alanında protokol imzaladı. İş birliği kapsamında öğretim üyeleri ve öğrenciler Kızılay çalışmalarına katkı sağlayacak.
 
Lokman Hekim Üniversitesi ile Kızılay arasında farklı projeler geliştirmek ve yürütülen çalışmalara katkı sağlanması amacıyla iş birliği yapıldı. İş birliği protokolü töreninde imzalar Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mehmet Altuğ tarafından atıldı.
 
“Üniversitenin Kızılay’ın projelerine sağlayacağı katkı çok ciddi önem taşıyor”
 
Üniversitelerin ve gençlerin Kızılay’a katkısının büyük olduğunu vurgulayan Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Üniversitelerimizle Kızılayımız bir araya geldiği zaman aslında bir niyetle çıktığımız yolun ona on beşe katlandığını görüyoruz. Öğrencilerimiz de Genç Kızılay bünyesinde gerçekten güzel işlere imza atıyorlar. Gençlerimiz Kızılay bünyesinde faaliyet yaparken bir yandan da hayatı öğreniyorlar. Onların ürettikleri projelerle gurur duyuyoruz. Üniversitenin akademik bakış açısıyla Kızılay’ın projelerine sağlayacağı katkı çok ciddi önem taşıyor. Sağlıklı yaşlanma konusu bizim stratejik planımızın içinde de yer alan büyük bir konu. Hepimizin ortak meselesi. Daha uzun yaşıyoruz ama bu yaşam beraberinde eğer doğru yaşlanamadıysanız, kilo aldıysanız kronik hastalıklar, ağrılar gibi bir sürü problemi beraberinde getiriyor. Toplumu eğitmek anlamında bu iş birliği çok kıymetli. Birlikte hareket edeceğimiz için çok mutluyuz.” dedi.
 
Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mehmet Altuğ da “Projemizin ilk çıkış noktası özellikle yaşlanan dünyada insanların özellikle yaşlılık döneminde karşılaşabilecekleri sorunlarla nasıl mücadele ederiz ve ülkemizi de bekleyen yaşlılık konusuna biz üniversite olarak nasıl bir çözüm üretebiliriz niyetiyle yola çıktık. Üniversitemizin de Kızılay’ın da katkı sağlayacağı güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum.” ifadesinde bulundu.