Kurumsal Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Kızılay'ın 156. Yıl Dönümüne Kutlama Mesajı

11/06/2024 PAYLAŞ:   

Cumhurbaşkanı ve Kızılay Onursal Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılay’ın 156. Kuruluş yıl dönümünü bir mesajla kutladı. Cumhurbaşkanı, Kızılay’ın yardımseverlik, merhamet ve dayanışmanın sembolü olduğuna işaret ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışmanın sembolü haline gelen, özverili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın kuruluşları arasında yer alan Türk Kızılay’ın 156’ncı kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. İyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumayı, direncini arttırmayı ve ızdırabını dindirmeyi görev edinen Türk Kızılay, son olarak asrın felaketi 6 Şubat depreminde olduğu gibi ihtiyaç duyulan her zamanda ilk müdahaleyi gerçekleştirip şefkat elini uzatmıştır. Uluslararası yardımlardan sosyal faaliyetlere, göç çalışmalarından ilk yardıma, afet örgütlenmesinden kan bağışına kadar birçok alanda insanların zor zamanlarında yanında olan Türk Kızılay’ın tüm gönüllülerin fedakârlıklarını takdir ediyoruz. Türk Kızılay, zor durumda olanların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır. Bu anlamlı günde, dokunduğu hayatları iyileştirmeyi ve insanlığa hizmette ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğine inandığım Türk Kızılay’ın tüm mensuplarını ve gönüllülerini en kalbî duygularımla selamlıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra başta TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bakanlar, siyasi parti yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri olmak üzere toplumun tüm kesimlerinden Kızılay’ın 156. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan mesajlar yayımlandı.