Türk Kızılayı’ndan Şehitlere Vefa

13/04/2018 PAYLAŞ:

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde patlayan mayın sonucu şehit olan İstikam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan Samsun’da, Uzman Çavuş Anıl Yalap ise Kırklareli’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılan binlerce kişi için çadır kuran Türk Kızılayı vatandaşlara ikramlarda bulundu.
 
Şehit Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Gazipaşa mahallesindeki evinin önünde ve şehit Uzman Çavuş Anıl Yalap’ın Kırklareli’nin Kofcaz ilçesine bağlı Tastepe köyündeki cenaze merasiminde binlerce vatandaş katıldı. Kızılay da cenazeye gelen vatandaşlara şehitlerin ruhuna ikramlarda bulundu. Samsun’daki cenaze evine Türk Kızılayı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, Kırklareli’deki cenaze merasimine Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden afet uzmanları eşlik etti.
 
Kızılay'ın hayatın her anında vatandaşların yanında olduğunu vurgulayan Bafra Şubesi Başkanı Genç, “Şehidimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ise sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.