Ankara Şubesi Öğrencilere Kızılay’ı Anlattı

01/11/2018 PAYLAŞ:

Kızılay Haftası, çeşitli etkinliklerle Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor. Ankara’nın Elmadağ ilçesinde de Kızılay Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Türk Kızılay Ankara Şubesi Kadın Kolları da geçmişten günümüze Kızılay’ı anlatan sunum yaptı.

Elmadağ’da Kızılay Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte öğrencilerden oluşan koro Türk Kızılay marşını seslendirdi. Bir grup öğrenci de Kızılay’ı anlatan tiyatro gösterisi yaptı. Halk oyunları gösterisinin ardından Kızılay Haftası kapsamında düzenlenen slogan ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri yetkililer tarafından verildi. Türk Kızılay Ankara Şube Kadın Kolları Başkanı Meltem Elmacı’nın öğrencilere ve öğretmenlere Kızılay’ı anlatan sunum yaptığı Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezindeki etkinliğe Kaymakam Turgay Ünsal, eşi Hande Ünsal, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Ercan Ersoy, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Baloğlu, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kızılay’a Üye Olalım Çağrısı

Etkinlikte konuşan Kaymakam Turgay Ünsal, Kızılay’a üye olma çağrısı yaptı. Kaymakam Ünsal, “Yıllık 20 TL karşılığında Kızılay’a üye olabiliriz. Bizde Elmadağ’daki kamu kurumlarında çalışanlar olarak 20 TL verip Kızılay’a üye olma kampanyası başlatalım” dedi.

Öğrenciler ve Öğretmenlerden Sevgi Bohçası Bağışı

Öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan sevgi bohçaları da, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Türk Kızılay Ankara Şubesi Başkanvekili Ahmet Erdoğan ve Kadın Kolları Başkanı Meltem Elmacı’ya teslim edildi. Kızılay gönüllüleri tarafından hediye edilen kitaplar da ihtiyaç sahibi okullara verildi.

Etkinliğin sonunda dereceye giren öğrencilerin eserlerinin bulunduğu sergi gezildi.